Rozhovor s Janou Grimovou, členkou ZV naší ZO


Ahoj Jano, řekneš nám něco málo o sobě?

   Jmenuju se Jana Grimová a jsem jedna z mála, co nevystudovala žádnou dopravní školu, ale přišla jsem k dráze z ulice. Jak k tomu došlo? Jako dítě jsem bydlela u nádraží, kde v té době jezdily jen parní lokomotivy a posun zde byl na denním pořádku. Měla jsem možnost nahlédnout, jak to vypadá na stavědle a dokonce mne i párkrát svezli na lokomotivě při posunu. Byla jsem unešená a moc se mi ta práce líbila. V té době jsem také měla lásku ke zvířatům, která nakonec vyhrála při volbě dalšího studia a tak jsem vystudovala zemědělskou školu a pak jsem pracovala, do mateřské dovolené, jako krajská zootechnička.

Jak si se dostala na železnici?

   Po mateřské v roce 1988, jsem začala dělat doručovatelku tisku. Při svých pochůzkách jsem se dozvěděla o volném místu signalisty ve stanici Praha - Hlubočepy a tak jsem se hned začala o něj zajímat. Tak jsem se 2.10.1989 dostala na dráhu a 17.11.1989 jsem udělala zkoušku na signalistu. Hlubočepy byly místem, kde jsem začala poprvé sama pracovat. V roce1993 jsem pak začala sloužit na Vyšehradě, kde jsem do dnes. Se svou prací jsem spokojená a dělám ji ráda.

Co tvoje práce v odborech?

   V odborech jsem začala pracovat před 4 lety, a jestli nechci zkusit pracovat na úseku BOZP. Přiznám se, že jsem se cítila jako kapr na suchu. Práce v odborech není nijak jednoduchá. Šla jsem tam v přesvědčení pomáhat lidem, ale všem se zavděčit nelze.

Děkuji ti za rozhovor.


ptal se Dvořák Pavel