Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Březen 2021 (č.3), webová verze vydána 12.3.2021


Slovo na začátek


Dobrý den

I v této nelehké době musel Závodní výbor vyhlásit volby.

Jak každý z nás pociťuje na vlastí kůži, nikdo nesmí nikam a s nikým se setkávat. O to to bylo složitější dostat lidi alespoň do nějakého kontaktu a nastínit jim, kdy se budou volby konat. Za což musím poděkovat Pavlovi Čermochovi a Petrovi Skrečkovi, že vynaložili nemalé úsilí najít adresy a poslat Vám volební lístek. ZV vyhlásil termín a to od 22.2.2021-28.2.2021 a to formou per rollman, to znamená, že každý kdo má mail dostal volební lístek a návod jak postupovat při volbě. Po uzavření voleb 28.2.2021, vyhlásila volební komise výsledky, které se dozvíte v dalším článku našeho Obzoru.

Tímto bych chtěl poděkovat těm lidem, kteří si našli tu chvilku a formálně hodili do urny svůj hlas.

V pátek 5.3.2021 se sešel nový výbor a zvolil předsedu a místopředsedy. Předsedou jsem se stal já a mými místopředsedy Pavel Dvořák, Petr Skrečka a Pepa Hahn. Doufám, že nový závodní výbor bude pracovat jako ten starý a bude dál spolupracovat s vedením každého oboru tak i s Vámi voliči.

Mně osobně by se líbilo opět se setkávat a i si trochu popovídat, jaké kdo má v práci problémy a nebo co se přihodilo ve vašem životě. Bohužel to nejde a nevím, kdy zase usedneme někde v pivovaru, sklípku nebo na schůzi s důchodcema a budeme diskutovat. Je mi to moc líto, ale snad bude líp a opět Vás uvidím, tak jako jsme byli celá léta zvyklí.

Na konec bych chtěl poděkovat ANIČCE CHARVÁTOVÉ, HONZOVI PALKOSKOVI A JANĚ GRIMOVÉ za mnohaletou práci ve výboru. Přeji jim hodně zdraví a doufám, že nás vždy budou podporovat tak, jak to uměli do této doby.

Díky, Láďa Kácovský, předseda ZV OSŽ Praha Vršovice

Výsledky voleb do ZV ZO OSŽ a RK ZO OSŽ Železniční stanice Praha Vršovice
Zvolení kandidáti do Závodního výboru:

Pavel Dvořák, Lukáš Sekyra, Ondřej Kubart, Michal Jareš, Pavel Čermoch, Ladislav Kácovský, Petr Skrečka, Robert Herko, Hana Kodetová, Věra Dvorská, Josef Hahn, Jaroslav Kučera, František Vaněk, Michaela Křivanová a Vlasta Šulcová.

Zvolení kandidáti do Revizní komise:

Martin Mikysek, Marie Stichová, Tomáš Bezouška.
Termíny schůzí Závodního výboru v roce 2021
Většinou první pátek v měsíci, začátek vždy v 8 hod.

Duben -
pozor změna - 1.4.2021 2.4.2021 Vršovice

Květen - 7.5. 2021 Smíchov

Červen - 4.6.2021 Vršovice

Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 3.9.2021 Smíchov

Říjen - 1.10.2021 Vršovice

Listopad - 5.11.2021 Smíchov

Prosinec - 3.12.2021 Vršovice


Vzkaz pro naše členy - důchodce:

Příspěvek 120,-Kč na rok 2021 bude možné zaplatit na schůzi důchodců, až bude povoleno se scházet. Plánovací kalendáře na rok 2021 a propisovací tužky má u sebe pokladní paní Šulcová, předá vám je na nejbližší povolené schůzi důchodců.

Stravenkový paušál u Správy železnic již od dubna

Od 1. 4. 2021 bude u SŽ poskytován stravenkový paušál a na základě žádostí zaměstnanců (způsob bude zveřejněn v samostatném pokynu v průběhu měsíce března) bude moci zaměstnanec požádat o poskytování stravování formou papírových poukázek či eStravenek. V tomto pokynu bude řešen i výkon práce přesčas, který má charakter směny.

Podle článku z webu OSŽ: https://www.osz.org/index.php/podnikove-vybory/pv-osz-szdc-s-o/5877-stravenkovy-pausal-u-spravy-zeleznic-jiz-od-dubnaTrvalé nabídky :
Permanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"

Pojištění škody způsobené zaměstnavateli


ZO Praha Vršovice platí za všechny své členy v plné výši pojištění za škody způsobené zaměstnavateli při výkonu zaměstnání.

Informace k pojistkám: pan Hahn Josef
mobil: 606 655 831
email: zovrsovice@seznam.czKoronavirus v Česku:(Aktivní případy do 12.3.2021)Vývoj počtu aktivních případů covidu-19 naleznete zde:

tabulky jsou převzaty ze stránek https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries,

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countriesBřeznové kulturní tipy Pavla Čermocha


Netflix je studnicí filmů i seriálů z které můžete čerpat, pokud se zrovna nudíte a na „normálních“ programech nic zajímavého nedávají. Občas se spálíte i na Netflixu i když vám nabídne (nebo právě proto) film nebo seriál, o kterém si myslí, že by vás mohl zajímat. Tak nějak je to i se seriálem Záhadné sídlo Bly (csfd – 73%, fdb – 33%). Po zhlédnutí mám rozporuplné pocity stejně jako je hodnocení na českých filmových databázích. Děj plyne zpočátku krásně vpřed, aby se od poloviny seriálu neustále vracel a vysvětloval, takže to spád pohřbí v síti času. Pokud se chcete bát tento duchařský příběh se vám moc líbit nebude. Je to spíše romantika na všechny způsoby a časy.

Do knižní podoby byl převeden scénář českého filmu Šarlatán (82%) od Marka Epsteina. Kniha popisuje životní dráhu léčitele Jana Mikoláška, který pomohl tisícům lidí. Mikolášek se však musel potýkat nejdříve s protektorátní mocí a po roce 1948 především s komunistickou nesnášenlivostí ke všemu, co soudruzi neměli pod svým dohledem.

Detektivní série Angely Marsonsové o vyšetřovatelce Kim Stoneové jsou přímo návykové, takže čtvrté pokračování. To nese název Otevřený hrob (91%). Kim je poslána se svým týmem na prohlídku výzkumného ústavu. Na pozemku najde mrtvou mladou ženu a o několik dní později je zavolána na stejné místo znovu, protože zde byla nalezena těžce zraněná další oběť neznámého násilníka. Hodnocení možná 85%, ale i tak je to skvělá knížka.

Páté pokračování má název Pokrevní pouta (91%). Tentokrát se musí navždy (snad) vypořádat s psycholožkou z druhého dílu, která kuje pikle z vězení a dokáže manipulovat s lidmi jak tam, tak venku. Hlavním úkolem Kim je ovšem sériový vrah, který zabíjí své oběti dlouhým nožem. Zdánlivě si vybírá své oběti nahodile. Je na Kim a jejím týmu, aby našla mezi mrtvými nějaký spojovací článek a překazila další plánované vraždy.

Audiokniha Strach v hrsti prachu (kniha 89%) je pravděpodobně namluvená nějakým hobíkem, který namlouvá audioknihy jako svůj koníček. Přesto je to takřka profesionálně odvedené dílo. Kniha u nás vyšla už v roce 1983 tedy šest let co Johnu Ivesovi vyšla v USA. Calvin Duggai byl hledačem kovů v poušti, kde byla už zrušená střelnice americké armády. Organizoval sem pro zájemce výlety, ale jednou se prostě stalo, že v drsné poušti zemřelo několik jeho zákazníků. Duggai byl odsouzen k mnoha letům vězení. K tomu přispěli i odborní poradci psychologové, kteří byli přizváni k soudu. Duggai však jednoho dne z vězení uteče a rozhodne se pomstít. Unese čtyři psychology, kteří se podíleli na jeho odsouzení – tři muže a jednu ženu. Zaveze je doprostřed arizonské pouště a nahé, bez jídla a pití je tam zanechá. Sám je pozoruje z velké vzdálenosti a čeká až zemřou. Jeden z nich je ale poloviční indián a v poušti prožil se svým dědečkem spoustu víkendů a část prázdnin.

verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf):

pro otevření klikněte zde