Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Červen 2021 (č.6), webová verze vydána 20.6.2021


Slovo na začátek


Dobrý den,

jakožto poslední nový člen našeho ZV se Vám dnes představím. Jmenuji se Michal Jareš a na dráhu jsem nastoupil hned po škole v roce 1992 coby výpravčí ještě k tehdejším ČSD. Začínal jsem v Čisovicích a na Mníšku, od roku 1997 jsem ve svém milovaném Vraném. Mezi mé zájmy patří velká i modelová železnice a jsem fakt závislák na ježdění na kole.

Musím se přiznat , že v odborech zas tak dlouho nejsem. A že se stanu členem ZV, tak o tom jsem nikdy ani neuvažoval. Ale abych tak řekl: člověk míní, ale kolegové mění. A protože Honza Palkoska v ZV skončil z důvodu brzkého odchodu do důchodu a Ondra Kubart byl z Mníšku přeložen do Prahy, tak by naše trať (mimo Prahu) neměla v ZV zastoupení, byl jsem tedy do této funkce vmanévrován já.

Prožijte krásné léto a protože je příznivá covidová situace využijte některých z našich benefitů.

Michal Jareš, výpravčí Vrané nad Vltavou a nový člen ZV OSŽ Praha Vršovice.

Termíny schůzí Závodního výboru v roce 2021
Většinou první pátek v měsíci, začátek vždy v 8 hod.

Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 3.9.2021 Smíchov

Říjen - 1.10.2021 Vršovice

Listopad - 5.11.2021 Smíchov

Prosinec - 3.12.2021 Vršovice


Trvalé nabídky :
Poukazy do Cinema City

Máte možnost si zakoupit poukazy, které pak vyměníte za vstupenky na jakékoliv představení u pokladny multikina.
V každém čtvrtletí si můžete koupit dva poukazy u těchto kontaktních osob:

a) Paní Dvorská na Hlavním nádraží - výběrčí tržeb 972 241 200
b) Pan Vaněk ve Vršovicích - osobní pokladna 972 228 144
c) Paní Kosinová na Smíchově - výběrčí tržeb 972 226 114
d) Pan Jareš ve Vraném - výpravčí 972 228 625

Cena jednoho poukazu je 10,- Kč a jeho platnost je do začátku prosince tohoto roku.Permanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"


Plavenky s datem 2020 platí po celý tento rok.
Plavenky s datem 2020 platí po celý tento rok.Pojištění škody způsobené zaměstnavateliAktuálně chystané akce:
28.června 2021

Nohejbal - memoriál Josefa Kotta


21.-24.září 2021

Cyklovýlet do Českého ráje


8.října 2021

Společenský večer HustopečeKoronavirus v Česku:(Aktivní případy do 20.6.2021)Vývoj počtu aktivních případů covidu-19 naleznete zde:

tabulky jsou převzaty ze stránek https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries,

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countriesČervnové kulturní tipy Pavla Čermocha


Tentokrát začneme knihou od českého autora Evžena Bočka. Zfilmovanou knihu Poslední aristokratka zná asi většina z vás. Méně čtenářů už ví, že na tuto knihu navazují další pokračování. Druhá kniha se jmenuje Aristokratka ve varu. Třetí pak Aristokratka na koni (80%). V tomto příběhu se majitelé zámku Kostka snaží vydělat na provoz. Chtějí nalákat návštěvníky na legendu o nešťastných nositelkách jména Marie v rodové historii. Tak se jmenuje i dcera současného majitele. Vše však zhatí kníže Schwarzenberg. Kniha je to útlá a protože se dobře bavíme sáhneme po dalším pokračování. Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka (74%) nás se spisovatelovým ironickým humorem seznámí se „zločinci“ (spíše zoufalci), kteří se snaží vyloupit zámek. To jim překazí smrt princezny Diany v Paříži. Toto pokračování je trochu kvalitativně slabší, ale bavit se u něho budete také. V loňském roce vyšel doposud poslední díl Aristokratka u královského dvora (85%), který popisuje návštěvu u nizozemské královny.

Román Předčítač (85%) se odehrává v Německu na konci 50. let. Patnáctiletý Michael se setká s o dvacet let starší Hannou a vášnivě se do ní zamiluje. Po několikaměsíčním tajném vztahu najednou Hanna mizí. A pak se děj románu přenese do poloviny let šedesátých. Michael je studentem práv a v Německu vrcholí zúčtování s nacistickou minulostí. Michael se jako student několika procesů účastní. Jaké je jeho překvapení, když na lavici obžalovaných je i jeho dávná láska Hanna.

Už v roce 2011 byla uvedena první TV série skvělého špionážního thrilleru Homeland (87%). U nás byl uveden pod názvem Ve jménu vlasti.
První série začíná, když americké speciální jednotky najde v Iráku Nicholase Brodyho. Seržanta americké pěchoty, který byl zajat už před osmi lety. Média z něj udělají amerického hrdinu a stává se mediální hvězdou. Jinak to vidí CIA a především agentka Carrie Mathisonová. Ta Brodymu nevěří a sleduje ho i přes nesouhlas nadřízených. Brody se stane dokonce senátorem, ale jeho osobní život je v troskách. Manželka, která na něj čekala pět let, mezitím chodí s jeho kamarádem a děti si ho sotva pamatují. Brody má přístup k vrcholným politikům Spojených států. Carrie se s Brodym sbližuje a odhaluje jeho tajemství.
Čtvrtá série nás zavede do Pákistánu. Carrie je sem převelena z Afghánistánu, kde velela při leteckém zásahu na Talibanského velitele. Díky špatným informacím byl vybombardován dům, kde se konala svatba. Proč někdo dával mylné informace a jaké postavení k tomu zaujímá pákistánská rozvědka? O tom že jde opravdu o výborný seriál, svědčí i 5 Zlatých globů. Dvakrát nejlepší seriál, dvakrát získala Zlatý glob herečka Claire Danes, představující Carrie a jeden získal Damian Lewis za Nicholase Brodyho.

Audiokniha od amerického spisovatele Jeffery Deavera Katedrála hrůzy (kniha 81%) je opět načtená pravděpodobně nějakým hobíkem. Ale ani to nepoznáte. Zadrhne se jen na výslovnosti amerických reálií. Hlavním hrdinou je Tate Collier, výborný právník, který se po jednom z procesů trochu stáhl do ústraní. Pak je tu jeho bývalá manželka, která vychovává jejich sedmnáctiletou dceru. A právě jeho dcera je jednoho dne unesena. Tate zapojí všechny páky, aby dceru vypátral. Skvělý thriller.

verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf) :

klikni zde