Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Duben 2021 (č.4), webová verze vydána 11.4.2021


Slovo na začátek


Dobrý den

Dostala jsem za úkol napsat jako nový člen závodního výboru úvodník. Něco o sobě. Takže jmenuji se Michaela Křivanová a dělám v mezinárodní pokladně ve stanici Praha-Libeň. Na dráze dělám od roku 2005. Do odborů jsem vstoupila roku 2015. O práci v odborech jsem se začala více zajímat, když jsem musela poslouchat na akcích, které naše odbory pořádají, o problémech, které mají kamarádky a kamarádi u svých zaměstnavatelů. Když se letos naskytla možnost kandidovat do závodního výboru, tak jsem se rozmýšlela, zda do toho jít nebo ne. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím. Takže mám za sebou první schůze a říkám si: „ Kam jsem se to dostala?“ Než do všeho proniknu, bude to chvíli trvat. Zatím se budu soustředit na pracovní podmínky a prostředí pokladních. Moc jsem toho o sobě nenapsala, ale příště to snad bude zajímavější a hlavně delší.

Michaela Křivanová, nová členka ZV OSŽ Praha Vršovice

Termíny schůzí Závodního výboru v roce 2021
Většinou první pátek v měsíci, začátek vždy v 8 hod.

Květen - 7.5. 2021 Smíchov

Červen - 4.6.2021 Vršovice

Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 3.9.2021 Smíchov

Říjen - 1.10.2021 Vršovice

Listopad - 5.11.2021 Smíchov

Prosinec - 3.12.2021 Vršovice


Vzkaz pro naše členy - důchodce:

Příspěvek 120,-Kč na rok 2021 bude možné zaplatit na schůzi důchodců, až bude povoleno se scházet. Plánovací kalendáře na rok 2021 a propisovací tužky má u sebe pokladní paní Šulcová, předá vám je na nejbližší povolené schůzi důchodců.

Trvalé nabídky :
Permanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"

Pojištění škody způsobené zaměstnavateli


ZO Praha Vršovice platí za všechny své členy v plné výši pojištění za škody způsobené zaměstnavateli při výkonu zaměstnání.

Informace k pojistkám: pan Hahn Josef
mobil: 606 655 831
email: zovrsovice@seznam.cz


Aktuálně chystané akce:
1.-4.června 2021

Na kole po BrdechKoronavirus v Česku:(Aktivní případy do 11.4.2021)Vývoj počtu aktivních případů covidu-19 naleznete zde:

tabulky jsou převzaty ze stránek https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries,

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countriesDubnové kulturní tipy Pavla Čermocha


Roku 2011 byla natočena první série britského TV seriálu Černé zrcadlo (ČSFD – 88%, FDB – 86%). Jedná se o různorodé samostatné filmy, které se odehrávají v nepříliš vzdálené budoucnosti. Každý z dílů se věnuje jiné problematice technologických možností ke kterým lidstvo pomalu a jistě směřuje. Většinou se jedná o dost depresivní vyhlídky. Další série (celkem jich je pět) byly natočeny z různým počtem epizod (od tří do šesti) a zatím poslední byla uvedena roku 2019. Tento mrazivý seriál je jeden z nejlepších, jaké byly natočeny. Navíc si uvědomíte, že co bylo považováno v roce 2011 za sci-fi je dnes už technicky možné - zneužití sociálních sítí, neustálé natáčení videí na mobilní telefony, možnosti umělé inteligence, lajkování skutečných lidí, rozpoznávání lidí na fotografiích umělou inteligencí atd.

TV seriál HBO s Nicole Kidman a Hughem Grantem Mělas to vědět (78% resp. 82%) je asi jeden z nejlepších počinů minulého roku. Tento americký miniseriál překvapuje v několika věcech. Je to především herecká poloha Hugha Granta, který málo kdy hraje takové role a také vcelku uvěřitelný příběh. Oba hlavní protagonisté hrají manžele. On je uznávaný dětský doktor na onkologii, ona je psycholožka. Po charitativním večírku na základní škole, kam chodí jejich syn, je zabita matka jednoho spolužáka. Tu Grace Fraserová (Nicole Kidman) poznala pár dní předtím za podivných okolností. Hned potom se ztratí Gracin manžel Jonathan. Určitě si tento šestidílný seriál nenechte ujít. Moje hodnocení 85%.

Neal Shusterman umístnil děj své knižní série do budoucnosti. První díl se jmenuje Smrtka (88%). Lékařské pokroky dospěly díky nanorobotům tak daleko, že člověk se stal nesmrtelný. Celosvětová internetová síť se stala tak mocná a dokonalá, že jí lidé předali dobrovolně vládu nad světem a pojmenovali ji Nimbus. Lidstvo nesužuje bída, nemoci ani kriminalita. Má jen jediný problém. A to je přelidněnost. Proto jsou jmenovány a vycvičeny Smrtky. Ty regulují populaci a usmrcují lidi dle vlastního výběru. Citra a Rowen jsou jako šestnáctiletí vybráni, aby se stali smrtkami. Denně jsou seznamováni s mnoha způsoby a etikou usmrcení. Ale u mocných smrtek není vše tak jak by mělo být. Nesnášenlivost mezi tzv. Novými Smrtkami a konzervativci Citru a Rowena postaví proti sobě. Smrtkou se může stát jen jeden a druhý musí zemřít.

Pokračování se jmenuje Nimbus (91%). Citra se stává Smrtkou Anastázií a snaží si jít si novou vlastní cestou. Rozhořívá se boj o vedoucí postavení v cechu, kdy tzv. Nové křídlo se neštítí ničeho. Zároveň se objeví zcela neznámá Smrtka Lucifer, která se snaží očistit cech Smrtek od necitelných amorálních jedinců. Opět skvělá knížka a poslední pokračování vyšlo na začátku března.

verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf) :

pro otevření klikněte zde