Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Květen 2021 (č.5), webová verze vydána 23.5.2021


Slovo na začátek


Dobrý den,

Jako další nová členka ZV OSŽ Vršovice jsem byla pověřena napsat úvodník k Vršovickému zpravodaji.

Jelikož se ještě tolik neznáme, tak já jsem zaměstnaná na dráze od roku 1988 a do odborové organizace jsem vstoupila hned vzápětí. Zažila jsem rozdělování a opětovné slučování ČD na dopravu a přepravu, později vznik ČD Cargo a dalších dceřiných společností.

Za tu dobu se událo mnoho změn k lepšímu či k horšímu, vyměnila se spousta lidí, také podstatně snížily stavy zaměstnanců, bohužel technický pokrok se nezastaví, ale vlaky nám snad budou jezdit stále.

Jen mi poslední roky pařipadá, že čas ubíhá čím dál rychleji a je člověku líto že jsme ztratili téměř celý rok, kdy se člověk nemohl stýkat se svými přáteli a užívat více společenského života. Ale musíme doufat a věřit že už se blýská na lepší časy, kdy COVID bude poražen, my se vrátíme k normálu, budeme moci začít více sportovat, zajít třeba do restaurace na večeři nebo na koncert. Také budeme zase rádi naplno využívat odborových benefitů jako plavenky, návštěvy ZOO, divadla, či sportovní utkání.

Takže přeji krásné slunečné léto bez roušek

Hana Kodetová - staniční dispečer Praha Libeň

Termíny schůzí Závodního výboru v roce 2021
Většinou první pátek v měsíci, začátek vždy v 8 hod.

Červen - 4.6.2021 změna 8.6.2021 Vršovice

Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 3.9.2021 Smíchov

Říjen - 1.10.2021 Vršovice

Listopad - 5.11.2021 Smíchov

Prosinec - 3.12.2021 Vršovice


Vzkaz pro naše členy - důchodce:

Příspěvek 120,-Kč na rok 2021 bude možné zaplatit na schůzi důchodců, až bude povoleno se scházet. Plánovací kalendáře na rok 2021 a propisovací tužky má u sebe pokladní paní Šulcová, předá vám je na nejbližší povolené schůzi důchodců.

Trvalé nabídky :
Permanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"

Pojištění škody způsobené zaměstnavateliAktuálně chystané akce:
1.-4.června 2021

Na kole po Brdech


28.června 2021

Nohejbal - memoriál Josefa Kotta


21.-24.září 2021

Cyklovýlet do Českého rájeKoronavirus v Česku:(Aktivní případy do 23.5.2021)Vývoj počtu aktivních případů covidu-19 naleznete zde:

tabulky jsou převzaty ze stránek https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries,

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countriesKvětnové kulturní tipy Pavla Čermocha


Komediální seriál Lucifer (CSFD – 80%, FDB – 92%) je další dílo z produkce Netflixu. Prozatím má 5 řad. Lucifer se nudí a tak se přestěhuje do Los Angeles a otevře si noční klub. Díky svým schopnostem a charizmatu se mu vede dobře. Dělá svou práci, poskytuje služby a trestá hříšníky. Je obletován krásnými ženami. O návratu do pekla vůbec neuvažuje. Jednoho dne však poznává detektivku z oddělení vražd Chloe, která je vůči jeho kouzlům imunní. Začne jí svérázně pomáhat s vyšetřováním případů. Už po shlédnutí pěti dílů první řady, která má 13 přibližně čtyřiceti minutových epizod, jsem začal pochybovat o svém vkusu. Tak vysoké hodnocení a mě se to zdá být nudné? Ano, Tom Ellis v hlavní roli Lucifera je okouzlující, ale kriminální příběhy jednotlivých dílů jsou povrchní a někdy dokonce nelogické. Po shlédnutí první řady, jsem si řekl, že dám šanci ještě pokračování, které má vyšší hodnocení. Po pěti dílech jsem to vzdal.

Šest dílů má britský TV seriál Ví o tobě (CSFD – 74%), který byl natočen podle stejnojmenného románu britské spisovatelky Sarah Pinboroughové. Svobodná matka Louisa si jednoho večera chce vyrazit do baru se svou kamarádkou. Ta ale nepřijde. Při odchodu z baru vrazí do pohledného muže a tak se dá přemluvit ke skleničce. Povídají si a zjistí, že prožili příjemné dvě hodinky. Jaké je druhý den Louisino překvapení, když zjistí, že Adam je její nadřízený v práci a má velice pohlednou manželku Adele. Louisa a Adam se do sebe zamilují. Několik dní poté vyhledá Adele Louisu a stanou se nejlepšími kamarádkami. Jak Adam, tak Adele ale něco před Louisou tají. Při sledování seriálu tápete, kdo je vlastně blázen a na čí straně jsou vaše sympatie. Toto mysteriozní britské drama nejenže stojí za zhlédnutí, ale zaslouží si i větší hodnocení.

A do třetice Netflix. A opět britská produkce. Seriál The End of the F***ing World (CSFD – 81%, FDB – 87%). Dvě série po osmi zhruba dvacetiminutových dílech a dva sedmnáctiletí protagonisté příběhu, James a Alyssa. Oba si o sobě myslí, že jsou psychopaté. Jde o skvělou sestavu road movie, kriminálky, drama a hlavně černé komedie. James a Alyssa se dohodnou, že utečou z domova. On s úmyslem Alyssu zabít. Ona se domů už nikdy nevrátit. Hlavně se v prvním dílu nezalekněte pár sprostých slov, byli byste ochuzeni nejen o skvělou podívanou, ale i o skvělou hudbu, která hrdiny na cestě doprovází. A v druhé sérii je hudba ještě lepší.

A opět Angela Marsonsová a její detektivka Kim Stoneová. Šestý příběh má název Pohřbená pravda (91%). Tento příběh je pravděpodobně zatím nejdrsnější. Na pozemku farmy se najdou v zemi pohřbené lidské kosti. Postupně se najdou tři nekompletní kostry. Zároveň se množí útoky na přistěhovalce, Poláky, černochy, asiaty. Na Kim je, aby přišla na souvislosti.

Poslední příběh Kim Stneové, který vám představím je detektivka Zlámané kosti (91%). Před policejní stanicí najde Kim odloženého tříměsíčního chlapečka. Svým kolegům dá vypátrat kdo ho tam odložil. Vše ukazuje na rumunské dělnice v nedaleké továrně. Nalezena je mrtvá prostitutka. Kim musí odhalit pozadí této vraždy. Úspěšná série tímto příběhem nekončí dosud vyšlo 10 knih a jedenáctá vyjde letos. Je čas ale Kim opustit a zase si přečíst něco jiného.

verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf) :

klikněte zde