Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Únor 2021 (č.2), webová verze vydána 14.2.2021


Slovo na začátek


Vážení členové naší základní odborové organizace.

Již zhruba rok celý svět omezuje koronavirová pandemie. A nás nyní donutila zorganizovat naše odborové volby nově, bezpečněji.

Volby do Závodního výboru a do Revizní komise Základní odborové organizace žst.Praha Vršovice proběhnou korespondenční formou v termínu od 0.00 hod 22.2.2021 do 24.00 hod dne 28.2.2021.

Byla zřízena zvláštní volební mailová adresa, ze které přijde volební lístek na Váš osobní mail 21.února a Vy ho vylněný odešlete zpět (ne hned, ale od 22.do 28.února).

Volební lístek je ve formátu Excel:

Máte zde možnost u každého kandidáta zaškrtnout pomocí písmenka x volby - ANO, NE nebo Zdržel se:

Do 5.3.2021 volební komise sečte hlasy a brzy se pak dozvíte výsledky. V případě, že chcete volit, a nepřijde-li Vám volební lístek, nebo nemůžete-li volit formou e-mailu, domluvte se prosím s Petrem Skrečkou (tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz), a on Vám umožní odvolit vhozením papírové formy volebního lístku do volební urny.

Mějte se, Pavel Dvořák

Termíny schůzí Závodního výboru v roce 2021
Většinou první pátek v měsíci, začátek vždy v 8 hod.

Březen - 5.3.2021 Smíchov

Duben - 2.4.2021 Vršovice

Květen - 7.5 2021 Smíchov

Červen - 4.6.2021 Vršovice

Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 3.9.2021 Smíchov

Říjen - 1.10.2021 Vršovice

Listopad - 5.11.2021 Smíchov

Prosinec - 3.12.2021 Vršovice


Trvalé nabídky :
Permanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"


Z důvodu uzavření bazénu v Podolí budou vstupenky na rok 2020 adekvátně prodlouženy. Bližší podrobnosti budou zveřejněny ihned po zrušení nouzového stavu.

Na základě odpovědi z Aquaparku Barrandov bude platnost stávajících permanentek prodloužena do 30.6.2021.
Pojištění škody způsobené zaměstnavateli
ZO Praha Vršovice platí za všechny své členy v plné výši pojištění za škody způsobené zaměstnavateli při výkonu zaměstnání.

Informace k pojistkám: pan Hahn Josef
mobil: 606 655 831
email: zovrsovice@seznam.czKoronavirus v Česku:(Aktivní případy do 14.2.2021)Vývoj počtu aktivních případů covidu-19 naleznete zde:

tabulky jsou převzaty ze stránek https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries,

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countriesÚnorové kulturní tipy Pavla Čermocha


Tentokrát začneme známým seriálem od Netflixu Stranger Things. První série je asi nejlepší, ale ani ostatní si nenechte ujít. Americké městečko Hawkins si plyne svým poklidným životem a obyvatelé vůbec netuší co se děje za plotem energetické společnosti v blízkém lese. Vše začne jednou večer, kdy parta dětí se rozchází domů. Jeden z nich se však domů nevrátí. Do pátrání se dává spolu s místním šerifem celé městečko a vzápětí se začnou dít další podivné události. Příběh party dětí má skvělý spád a napětí je občas okořeněné humorem. Tento rok by měla být uvedena čtvrtá řada seriálu.

Před pár měsíci jsem vám představil audioknihu Petry Stehlíkové Faja, která je druhým dílem její série o světě po katastrofách způsobenými nemocemi a válkami. Protože jsem omylem nejdříve poslouchal druhý díl, hned poté jsem si přehrál díl první Naslouchač (kniha 93%). Zde jsem se dozvěděl jak se vlastně Ilan k pětadvacítce dostala a o událostech , které tomu ještě předcházely. Jedním slovem skvělá audiokniha a navíc podle skvělé české předlohy.

První knihu z detektivní série o Kim Stoneové od anglické spisovatelky Angely Marsonsové jsem už v minulosti představoval. Nyní představím další dvě pokračování. Opět skvělé čtení proložené anglickým humorem.
Druhé pokračování má název Ďábelské hry (91%). Kim se svým týmem řeší vraždu nedávno z vězení propuštěného násilníka. Záhy Kim odhalí vraha. Je to jeho bývalá oběť. Ale Kim pátrá dál, protože vražedkyně navštěvovala psychiatričku, kolem které se začíná vynořovat spousta zajímavých okolností.

Třetí pokračování se jmenuje Tichá modlitba (93%). Kim je jmenována hlavní vyšetřovatelkou případu únosu dvou devítiletých děvčat. Únosce začne hrát s rodiči děvčat krutou hru pomocí SMS zpráv. Kteří rodiče budou ochotni za svoji dceru více zaplatit, ta se vrátí živá. Navíc Kim zjišťuje, že stejně se už únosce jednou zachoval v minulosti.

verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf):

klikněte zde