Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"https://www.oszvrsovice.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Červen 2022 (č.6), webová verze vydána 30.6.2022


Slovo na začátek


Vážení čtenáři

I když se blíží čas dovolených a někteří z Vás si již jistě užívají ,OSŽ nespí a snaží se nějakým způsobem řešit situaci všech našich zaměstnanců ohledně inflace a cen energií.

Na podnikovém výboru ČD a ČD Cargo bylo dohodnuto a byl schválen dopis, který je zaslán všem generálním ředitelům na schůzku a projednání této nemilé události. Doufám, že vedoucí pracovníci zaměstnavatele tak naši předsedové najdou na toto téma společnou řeč ,aby se naši členi mohli zabývat jen svou prací. O dalším průběhu Vás budeme informovat v dalším zpravodaji tak i na stánkách OSŽ.

ak již bylo zmíněno je čas dovolený a na to OSŽ připravilo i malé překvapení a to ubytování apartmánech na Lesní chatě Kořenov objekt (Gočár) tak v apartmánovém domě hotelu Ostrý. Vše najdete na stránkách OSŽ.

Na konec Vám chci popřát hezkou dovolenou a ti co musí pracovat příjemné a klidné směny.

Děkuji, Ladislav Kácovský, předseda OSŽ Praha Vršovice

Termíny schůzí Závodního výboru
Většinou první nebo druhé úterý v měsíci, začátek v 8 hod.


Červenec- Srpen jen v případě nutnosti

Září - 6.9.2022 Vršovice

Říjen - 11.10.2022 Smíchov

Listopad - 15.11.2022 Vršovice

Prosinec - 6.12.2022 Vršovice
Klub seniorů naší ZO
Dne 17.5.2022 se konala další schůze klubu důchodců v restauraci ,, U kozla " na Žižkově.

Sešlo se nás zase docela dosti,bohužel ti samí členové,kteří mají již zaplacené příspěvky a tudíž mají zájem pokračovat v setrvání v klubu důchodců.

Schůzi zahájil předseda pan Polák,poté předal slovo panu Kácovskému,který nás informoval o současném dění na železnici.O tyto informace však nebyl mezi členy velký zájem-zřejmě je již dění na současné železnici nezajímá.Nejvíce se někteří členové zajímali jen o příspěvky na dovolenou od cestovní kanceláře ČD Travel,které si mohou najít na internetových stránkách této kanceláře.Předseda ani místopředseda bohužel nenavrhli žádné výlety nebo akce pro členy klubu,rovněž nikdo jiný se nevyjádřil,tak jsme se po menší diskuzi rozešli.

Další schůze se konala 21.6.2022 opět v této restauraci.

zapsala Vlasta Šulcová
foto Jiřina DavidováTrvalé nabídky :
Poukazy do Cinema City


pozor zdražení: nově za jednu vstupenku 20,-Kč; čili za dvě 40,-KčPermanentky na fotbal


na domácí utkání klubu AC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/fotbal/"Permanentky na hokej


na domácí utkání klubu HC Sparta
rezervace: Petr Skrečka, tel.: 604 238 770, email: skrecka.petr@seznam.cz

rozpisy utkání můžete vyhledat na webu základní odborové organizace OSŽ Vršovice:

"http://www.zovrsovice.estranky.cz/clanky/hokej/"
pozor změna provozní doby mezinárodní pokladny P.Smíchov:

denně 04:00–06:30, 07:10–12:00, 12:45–17:55, 18:35–01:00


Pojištění škody způsobené zaměstnavateli
Jaké akce pro Vás plánujeme do konce roku 2022?
20. - 23. září - Jižní Morava na kole

14. října - Vinný sklípek v Zaječí

říjen - bowling

listopad - tradiční setkání zaměstnanců z"210" v Čísovicích

prosinec - mikulášský parní vlak

Aktuálně chystané akce:20. - 23.září 2022

Cyklovýlet na jižní Moravu
Kulturní tipy Pavla Čermocha na červen


Kniha Klíč světla (86%) se mi dostala do čtečky už před pěti lety a konečně jsem si na ni udělal čas. Byl jsem trochu překvapen obálkou, evokující červenou knihovnu. Ale nějaký důvod, proč mám knihu ve čtečce přeci být musí. Příběh začal zajímavě. Tři mladé ženy, které se dosud neznaly, byly pozvány na staré sídlo nad městem. Tam se dozvěděly, že za jistou finanční odměnu mají vysvobodit před staletími zakleté tři dcery dávných bohů. Každá žena musí najít jeden z klíčů, který otevírá skleněné rakve tří zakletých dívek. Dosud to vypadalo na pohodový příběh, kde budou ženy hledat různé indicie k nalezení klíčů. Jenže … Příběh doopravdy zabředl do červené knihovny. Ženy se chovaly hystericky, aby se pak mohli uchýlit do náruče mladých bohatých mužů. Tehdy jsem si vyhledal jméno spisovatelky Nory Robertsové a došlo mi s kým mám tu čest. Spisovatelka je známá příběhy pro ženy. Knihy pak chrlí v obrovském množství. Jen u nás vyšlo přes 200 knih této americké spisovatelky. Když jsem se blížil k posledním padesáti stranám a nic nenasvědčovalo tomu, že by nějaký klíč byl nalezen v brzké době, podíval jsem se znovu do databáze knih a zjistil jsem, že čtu první část trilogie. Asi dvacet stran před koncem je klíč nalezen naprosto omylem a tak nějak automaticky, protože nic co by k jeho vědomému nalezení vedlo, se v knize neodehrálo. Hodnocení dalších dvou dílů je ještě vyšší (!). Prostě jsem omylem přečetl něco, co jsem číst neměl.

Ondřej Závodský je poměrně známý státní úředník. Byl náměstkem ministra financí a v současnosti působí jako právní expert Nadačního fondu proti korupci (NFPK). Roku 2019 vydal knihu Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel (82%). Závodský zde v krátkosti seznamuje čtenáře s životními osudy našich oligarchů a jejich ekonomických impérií. Především pak popisuje provázanost Andreje Babiše s dotacemi EU. Jelikož s Babišem se často setkával na poradách popisuje i jeho chování k politickým oponentům a podřízeným. Při čtení této knihy pochopíte například proč se u nás prakticky nepodporují elektroautomobily. Na rozdíl od západních zemí, kde je jejich koupě dotovaná. Zajímavá kniha, kterou si můžete stáhnout z webu NFPK zdarma.

Fantasy román Holomráz (82%) je vlastně soubor několika povídek o kouzelníkovi Wolrichovi. V povídkách sledujeme jeho život v sirotčinci, odkud se snaží dostat za svým otcem, který je známý kouzelník. Další povídka už z jeho mládí, kdy se sám stává kouzelníkem. Jeho život je ale plný lží a podrazů. Poslední povídka je z doby jeho stáří, kdy království hrozí vpád dobyvačného souseda a Wolrich je pro své „schopnosti“ vybrán, aby vedl obranu země. Spisovatel Kopřiva ani v této knize nepředstavuje hrdinu, s nímž budete soucítit. Ale jako vždy píše vtipně, s černým humorem a hlavně se nenudíte.

Americký spisovatel Scott Pratt je autorem knižní série s obhájcem Joe Dillardem. V České republice vyšel pouze úvodní díl Nevinný klient (81%) a to už před třemi roky. Joe je obhájcem vrahů a různých zvrhlíků. Je mu jasné, že žádné soudní přelíčení nemůže vyhrát a zastupování těchto lidí je mu hodně proti srsti. Jako obhájce je velice vyhledávaný, protože dovede zvrátit tresty smrti i doživotní pobyty za mřížemi. Svoji výnosnou práci hodlá ukončit hned jak děti dostudují a postaví se na vlastní nohy. Celou dobu si přeje, aby alespoň jednou zastupoval člověka, u kterého se dokáže, že je nevinný. Jednoho dne se v motelu nalezne zavražděný kazatel. Následně je z tohoto brutálního činu obviněna servírka ze striptýzového klubu. Joe se ujme obhajoby, protože vše nasvědčuje tomu, že je nevinná.


verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf)

bude dodána