Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"https://www.oszvrsovice.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Kdo z vás má v chytrém telefonu aplikaci Instagram, může si nás nově najít pod jménem oszvrsovice. Nově se podařilo propojit naše webové stránky s naší skupinou na sociální síti Facebook a nově i Instagramu. Na úvodní stránce našeho webu v levém horním rohu jsou umístěny favicony sociálních sítí Facebook a Instagram. Po kliknutí na tyto favicony dojde k automatickému odkazu na naše profily na sociálních sítích.
duben 2023 (č.4), webová verze vydána 16.4.2023


Úvodní slovo


Dobrý den

V tomto úvodníku bych se chtěl opět krátce rozpovídat o naši práci v ZV.

Každý měsíc se scházíme na pravidelných schůzích a řešíme mnoho problémů které ač mnoho z Vás ani nevidí nastávají. Ať jsou to pojistky, dále se na nás obracejí zaměstnavatelé s přesunem zaměstnanců na jiné pozice atd. Někdy je složité vyjednat pro všechny naše členy takové pracovní podmínky které by si představovali. Jak jistě víte doba je teď nelehká a zvlášť na železnici nevěstí nic dobrého.

ČD prohrávají jednu soutěž za druhou v pokladnách to není také nic růžového jelikož mnoho lidí si již navyklo kupovat lístky on line. A kdo to odskáče zaměstnanci, ale co dál? Z vrcholových pracovníků nevidí nikdo práci těchto lidí dál. Snaží se lidem poradit a udělat cestujícím čas stráveným ve vlaku příjemným. Na toto poukazujme vedení, aby bralo ohled i na tuto nemalou práci.

Nejinak je to i u SŽ zde se ruší pracoviště signalistů i výpravčích v malinkých stanicích a vše přechází pod CDP. I těmto lidem se snažíme najít práci kde jsou potřební.

Na konec CARGO zde se situace změnila o sto procent jelikož vedení si uvědomilo, že mnoho zaměstnanců pracujících v této organizaci se blíží k důchodovému věku a tak se rozhodlo nabírat zaměstnance hlavě na pozice posunovač, strojvedoucí, vozmistr atd.

Dále nesmím zapomenout i na naše důchodce, každý měsíc jeden z nás se účastní schůzky s těmito lidmi a informuje jak probíhá práce v ZV i na železnici. Doopravdy některá jednání nejsou lehká a proto prosím i o trochu trpělivosti s námi když není vše vyřízeno tak jak by jste si představovali. Snažíme se pro naše členy vyjednat jen to nejlepší aby byli spokojeni a mohli se věnovat své práci i koníčkům.

Přeji krásné jarní dny mnoho sluníčka a radosti ve vašich tvářích.

Láďa Kácovský, předseda ZV OSŽ Praha Vršovice
Klub seniorů naší ZO
Příští schůze se bude konat 18.4.2023 opět v restauraci "U Kozla". Všichni jste zváni.Schůze Závodního výboru v roce 2023:květen - 9.5. Smíchov

červen - 6.6. změna na 20.6. Vršovice

červenec a srpen - pouze v případě nutnosti

září - 5.9. Vršovice

říjen - 10.10. Smíchov

listopad - konference - datum bude oznámeno

prosinec - 12.12. Vršovice


Akce v roce 2023, u kterých jsou už známy termíny:

14. - 15.dubna - turistický výšlap na Suchý vrch a společenský večer v pivovaru Černý medvěd v Jablonném nad Orlicí

6. - 9.června - cykloakce Konstantinovy Lázně

19. - 22.září - cykloakce Valmez

20. - 21.října - společenský večer s hudbou v Zaječí - vinný sklep Pura Vida
6. - 9.června 2023

Cyklistický výlet do Kostantinových lázníTrvalé nabídky :
Poukazy do Cinema City


nová cena 100,-Kč

Vstupenky do Aquaparku Barrandov
si již můžete zajistit ve Vršovicích u Petra Skrečky
(tel. 604 238 770). Jedna stojí 25,- Kč.

Pojištění škody způsobené zaměstnavateli
Kulturní tipy Pavla Čermocha na duben


okud se chcete skvěle bavit a stačí vám jednoduchý příběh, tak doporučuji knihu Tomáše Duška ze série o čaroději Ahonikovi Král bez království (79%). Ahonik je krutý král, krutě zachází se svými přáteli i nepřáteli. A jak se chová ke svému okolí, tak se jeho okolí vypořádá s ním. Po strašlivém mučení se ho rozhodnou prodat do otroctví. Ahonik se ale ze svého předchozího života poučí. A začne plánovat útěk. Příběh je místy dost krutý, ale i vtipný a nehraje si na nějakou velkou literaturu. Prostě odpočinkové čtení. Druhý díl se jmenuje Magie toho druhého (85%) a Ahonik se snaží celý svět spojit proti mocnému nepříteli. Vítězství je jen zdánlivé. O tom se Ahonik přesvědčí ve třetím díle Hlavní mezi truchlícími (90%). Ve čtvrtém dílu konečně začínají sjednocené planety přebírat iniciativu v čele s králem Ahonikem. Díl má název Muž bez tváře (87%). Vložený příběh krále Ahonika s názvem Pojídač srdcí (84%) je dalším příběhem, který se odehrává na planetě, kde je božstvem obrovský červ. Závěrečný příběh Brána na Zemi (77%), jak už napovídá název, se odehrává z části na Zemi a jelikož se obyvatelé zeměkoule nezměnili, bude to mít Ahonik opět složité zvítězit.

Na I-vysílání České televize najdeme zajímavý čtyřdílný belgický seriál Musíme si promluvit (77%). Děj začíná ve chvíli, kdy se Els rozhodne skončit vztah s Alexem po takřka pětiletém vztahu a tříletém sdílení bytu. Bohužel ani jeden nemůže z bytu odejít, protože nad městem se vznáší jedovatý mrak, který vznikl po havárii v německé chemičce. Oba si připomínají důležité momenty svého vztahu, takže dochází někdy k dost vyhroceným, někdy k úsměvným situacím. Díly mají něco málo přes 30 minut a seriál rozhodně stojí za vidění.


verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf)

klikni zde