Základní organizace Odborového sdružení železničářů stanice PRAHA VRŠOVICE Vám přináší

Web
základní odborové organizace
OSŽ Vršovice

"https://www.oszvrsovice.cz/"

Diskuze v rámci ZO
na facebooku

webu základní organizace
"https://www.facebook.com/
groups/1342497295932605/"Archiv
Zpravodaje
"http://railian.com/
Zpravodaj_archiv.html"

Kdo z vás má v chytrém telefonu aplikaci Instagram, může si nás nově najít pod jménem oszvrsovice. Nově se podařilo propojit naše webové stránky s naší skupinou na sociální síti Facebook a nově i Instagramu. Na úvodní stránce našeho webu v levém horním rohu jsou umístěny favicony sociálních sítí Facebook a Instagram. Po kliknutí na tyto favicony dojde k automatickému odkazu na naše profily na sociálních sítích.
leden 2023 (č.1), webová verze vydána 15.1.2023


Úvodní slovo


Vážení čtenáři Zpravodaje,

tak je tu další číslo a naleznete v něm tradiční informace. Klub důchodců se sejde v restauraci "U Kozla" na Žižkově; Josef Hahn sepsal, kde si můžete vyzvednout potvrzení o zaplacených členských příspěvcích, abyste si je mohli odečíst z daní; uvedeny jsou plánované akce, které již mají stanovené termíny. Po delší době se vrací nabídka divadelních představení, naopak stálicí je nabídka vstupenek do Cinema City, Botanické zahrady, ZOO a Aquaparku Barrandov. Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnanci za Vás platíme, ve Zpravodaji si můžete přečíst některé detaily k pojistce. Zveřejňujeme navíc nabídku na obvodní turnaj železničářů ve stolním tenise (technickým ředitelem turnaje je náš člen Jiří Vrážel) a na konci Zpravodaje jsou kulturní tipy Pavla Čermocha.

Pracuji na CDP Praha, tak co nás zde čeká v nejbližší době? Finišují přípravy na to, že se od 1. února začne z CDP řídit další úsek trati na České Budějovice - od Plané nad Lužnicí až po Hlubokou nad Vltavou-Zámostí. Ve směně na to budou dva traťoví dispečeři. A pomalu se blíží i zapojení Hlavního nádraží na CDP, přibližně od května.

A na závěr něco pozitivního - naši členové se mohou těšit na tradiční příspěvek 1 000,- Kč na režijky s distribucí od února, podrobnosti budou uvedeny v příštím čísle.

Mějte se, Pavel Dvořák, místopředseda ZO a redaktor Zpravodaje
Klub seniorů naší ZO
Schůze klubu důchodců, která se měla konat dne 20.12. byla bohužel zrušena. Následující schůze se koná 17.1.2023 tradičně v restauraci ,,U Kozla" na Žižkově, všichni jste zváni.Schůze Závodního výboru v roce 2023:
únor - 7.2. Smíchov

březen - 7.3. Vršovice

duben - 11.4. Vršovice

květen - 9.5. Smíchov

červen - 6.6. Vršovice

červenec a srpen - pouze v případě nutnosti

září - 5.9. Vršovice

říjen - 10.10. Smíchov

listopad - konference - datum bude oznámeno

prosinec - 12.12. Vršovice


Členské příspěvky si odečtěte z daní


Akce v roce 2023, u kterých jsou už známy termíny:

14. - 15.dubna - turistický výšlap na Suchý vrch a společenský večer v pivovaru Černý medvěd v Jablonném nad Orlicí

6. - 9.června - cykloakce Konstantinovy Lázně

19. - 22.září - cykloakce Valmez

20. - 21.října - společenský večer s hudbou v Zaječí - vinný sklep Pura Vida


Divadelní představení


a) Pokud budete mít zájem o vstupenky na některé z představení napíšete mi mailem a já vám co nejdříve odpovím.
b) Pokud vstupenky na vámi vybrané představení ještě budou, pošlu vám číslo účtu, kam pošlete příslušný obnos. Do zprávy pro příjemce uvedete svoje jméno, abych mohl platbu identifikovat.
c) Po obdržení částky na účet, vám vstupenky pošlu mailem a vy si je vytisknete.

Myslím si, že takto je to jednodušší než to bylo v minulosti, kdy jste museli chodit na pokladny.

Pavel Čermoch, hospodář ZO OSŽ žst. Praha-Vršovice
Divadlo Studio DVA:

Trvalé nabídky :
Poukazy do Cinema City


nová cena 75,-Kč

Vstupenky do Aquaparku Barrandov
si již můžete zajistit ve Vršovicích u Petra Skrečky
(tel. 604 238 770). Jedna stojí 25,- Kč.

Pojištění škody způsobené zaměstnavateli
Ping pong


11.února

Obvodní kolo ve stolním tenise

Praha 4, Chodov
Kulturní tipy Pavla Čermocha na leden


V audioknize Homo Deus – stručné dějiny zítřka (79%) nás izraelský spisovatel a filozof Yuval Noah Harari převede přes minulost lidstva a nejdůležitější objevy dneška do budoucnosti lidské civilizace. Zamýšlí se především směřováním demokracie a faktické nesmrtelnosti, ke které může jedinec v budoucnosti dospět. Velice zajímavý poslech, kde spisovatel popisuje jak evoluci jedince, tak evoluci společnosti. Audioknihu čte Luboš Ondráček.

Nejen Netflix točí pro svoji streamovací službu vlastní filmy a seriály. Stejně tak Česká televize pro i-vysílání a televize Nova pro Voyo točí zajímavé pořady a seriály, které v programech neuvidíte. Jedním z nich je seriál České televize Pět let (77%). Tereza a David se spolu po maturitním plese intimně sblíží a tím jejich vztah končí. Náhodně se setkají až po pěti letech. David dokončuje vysokou školu a má před svatbou. Tereza píše knihu v níž chce Davida obvinit ze znásilnění. Jak to tehdy vlastně bylo? A jaký to bude mít důsledek pro oba?

A další kniha Zalknutí (83%) je od amerického spisovatele Chucka Palahnniuka. Hrdina románu Viktor je trochu podivná existence. Hraje pro turisty a školy v naučném parku, který předvádí život ve středověku. Chodí na terapeutická setkání lidí, kteří jsou závislí na sexu. Ovšem Viktor tato setkání využívá, aby si tu našel partnerky. Viktorova matka, je umístěna v poměrně luxusní léčebně, na kterou samozřejmě Viktor nemá peníze. Po nocích chodí do lepších restaurací a předstírá, že mu zaskočilo jídlo a dusí se. Pak se nechá „zachránit“ a od „zachránců“ si pak nechá posílat hotovost. No prostě Viktorův život je jedna velká jízda.

Knihy Stephena Kinga se většinou čtou samy. Stejně je tomu tak s postkatastrofickou vizí Svědectví (89%), kterou napsal King roku 1990. V laboratoři ministerstva obrany se stane nehoda a do světa je uvolněn zhoubná nemoc superchřipka. Během pár dnů oběhne planetu a vyhladí 99% obyvatelstva. Aby toho nebylo málo, tak o zbývající lidi si to chce rozdat dobro, reprezentované starou Abigail a zlo pod taktovkou Randalla Flagga. Přeživším se zdá o těchto postavách a je jen na nich ke komu se přidají. Skvělá kniha, která doufám nikoho neodradí při pohledu na její tloušťku přes tisíc stránek.


verze Zpravodaje pro tisk (formát pdf)

klikni zde